بازدید از باغ گیاه شناسی با تخفیف

بازدید از باغ گیاه شناسی با تخفیف

بازدید از باغ گیاه شناسی ملی ایران در بهترین فصل سال در تهران

مخاطب: بانوان و آقایان 

رکورد دار بیشترین فروش در سال های گذشته و رضایت کامل بازدید کنندگان
یک روز کامل بازدید و پیاده روی در باغی رویایی با منظره های بکر و تماشایی
شبیه سازی طبیعت تمام نقاط ایران (خزر، البرز، …) و چند کشور جهان (چین و ژاپن، آمریکا، مدیترانه، هیمالیاو…) 

جنگلها ریه های زمین هستند.

مشارکت و حمایت در طرح(نیکوکاری)

احیای گونه‌های گیاهی کمیاب آسیب دیده در آتش سوزی جنگل های زاگرس

درباره باغ ملی گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی ملی مكانی است كه در آن مجموعه ای از گياهان بومی و غير بومی در فضای باز و در گلخانه ها كشت می شوند و نقش مهمی در زمينه های مختلف تحقيقاتی از جمله علوم گياهی و باغبانی ، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهميت گياهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند. به علاوه باغ گياه شناسی به عنوان ذخيره ژنتيكی گياهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می گيرد.

در باغهای گياه شناسی امكانات لازم براي مطالعه و تحقيق درباره تنوع زيستی وحفاظت از آنها فراهم است. با بهره گيری از روش های مختلف علمی، امكان شناخت گونه‌های گياهی كشور فراهم گشته و محدوده پراكنش آنها تعيين می ‌گردد. تحقيق در زمينه روش های تكثير و پرورش گونه‌ های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات ديگری است كه در باغهای گياه شناسی به آن پرداخته می شود.

طبیعت و انسان از ابتدای تمدن همیشه رابطه تنگاتنگی با هم داشته اند، اما هنوز رمز و راز بسیاری از طبیعت است که برای انسان ها ناشناخته مانده است و همین ناشناختگی باعت چنین دلبستگی از جانب بشر به طبیعت شده است. تنوع گونه های گیاهی موجود در طبیعت به گونه ایست که می شود سال های زیادی را در سرتاسر کره زمین به گشت و گذار در دل جنگل ها گذراند. از جنگل های اسرار آمیز ژاپنی تا جنگل های سبز مدیترانه ای. طبیعت بی نظیر اروپایی تا بکر ترین نقطه های آمازون و آمریکای لاتین. از دشت های وسیع آفریقایی تا گونه های گیاهی استرالیایی.

اما زمان نکته ایست که ما را باز می دارد از جستجو در قلب جنگل های جهان. اما می شود عصاره ی این طبیعت ها را اینجا در تهران تجربه کرد و در دو ساعت از جنگل های اتریش تا هیروشیمای ژاپن را تجربه کرد و در دل جنگل های استوایی آمازون قدم زد و برگ های سه سر کانادایی را از نزدیک مشاهده کرد. فرصتی که یاغ گیاهشناسی ایران در اختیارمان گذاشته تا جنگل های جهان را تجربه کنیم. این باغ که با مساحتی 145 هکتاری در منطقه چیتگر تهران سال هاست که زبانزد گردشگران ایرانی و خارجی است.

<div id="7142042228"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/rOXBL?data[rnddiv]=7142042228&data[responsive]=yes&data[title]=%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%20%DA%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%AF%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%D8%BA%20%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C"></script></div>
Author: tinkashop