قرص سینالیو 70 sinaliv

قرص سینالیو 70 sinaliv

پیشگیری و درمان بیماری ها و آسیب های کبدی: – هپاتیت حاد و مزمن

– سیروز کبدی و یرقان

– کبد چرب الکلی

– کبد چرب غیر الکلی

– افزایش سطح آنزیم های کبدی ناشی از مصرف دارو و …

– رفع مشکلات کبدی ناشی از مصرف بیش از حد برخی داروها مانند استامینوفن و داروهای شیمیایی ترک اعتیاد

– سایر بیماری های التهابی کبد

فرآورده‌ی سینالیو 70 حاوی عصاره‌ی خارمریم به منظور محافظت از سلول‌های کبدی، درمان آسیب‌های کبدی در موارد هپاتیت حاد و مزمن، سیروز کبدی و یرقان، کبد چرب الکلی و غیر الکلی، کاهش عوارض سمی برخی داروها طراحی شده‌است. علاوه بر این، سینالیو 70 قادر است به عنوان درمان کمکی در بیماری دیابت و چربی خون بالا به کار رود.

خارمریم گیاهی بومی مناطق مدیترانه است که به صورت سنتی در بسیاری از نقاط جهان برای درمان اختلالات کبدی و صفراوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده فعال دانه‌ی گیاه که به سیلیمارین مشهور است، در واقع کمپلکسی متشكل از چندین فلاونوليگنان (سیلی بین، ایزو سیلی بین، سیلی دیانین، سیلی کریستین) است. اثرات سیلیمارین در بهبود بیماری‌های کبدی به صورت گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. سیلیمارین دارای قدرت آنتی اکسیدانی بالایی است که باعث افزایش سطوح کاتالاز و گلوتاتیون، به عنوان بخشی از سد آنتی اکسیدانی سلول در مقابل رادیکال‌های آزاد می‌گردد و بدین ترتیب از پراکسیداسیون لیپیدها جلوگیری می‌کند.

همچنین سیلیمارین با تاثیر گذاشتن بر گیرنده‌های انسولینی باعث کاهش مقاومت انسولینی می‌شود. یکی دیگر از راه‌های اثربخشی این ترکیب در کاهش التهاب کبدی، به مهار ژن NF-κB و به دنبال آن کاهش تولید سیتوکاین‌های التهاب زا باز می‌گردد. همچنین سیلیمارین با تحریک فاکتورهای موثر در سنتز پروتئین، در ترمیم سلول‌های آسیب دیده کبدی و بازگشت عملکرد طبیعی این سلول‌ها موثر است.