Site Loader

معرفی کتاب ببخش و بگیر اثر آدام گرانت

برای نسل های مختلف، ما روی محرک های موفقیت متمرکز شده ایم، اشتیاق ، سخت کوشی ، استعداد و شانس. اما در دنیای جدید، موفقیت به طور فزاینده به نحوه تعامل با دیگران بستگی دارد. آدام گرانت نویسنده ببخش و بگیر، محقق و نویسنده برجسته، نیروهای شگفت انگیز را بررسی می کند که چرا برخی از مردم به بالای نردبان موفقیت بالا می روند و برخی دیگر به پایین فرو می روند. این کتاب تحسین دانشمندان علوم اجتماعی را به خود جلب کرده است. این کتاب برای نظریه پردازان تجارت و رهبران اقتصادی ، رویکردی را به کار و تعامل و بهره وری باز می کند که چیزی از انقلاب کمتر نیست.

قسمت هایی از کتاب ببخش و بگیر (لذت متن) بخشیدن، گرفتن و حساب گری سه سبک اساسی در تعامل های اجتماعی اند، ولی مرز بین آن ها قابل تغییر است. همین طور که نقش های شغلی و روابط مختلف را تجربه می کنید، شاید از یک سبک رفتاری در یک رابطه ی متقابل به سبک دیگری تغییر روش دهید. تعجبی ندارد که هنگام مذاکره بر سر میزان حقوق تان شخصیتی گیرنده داشته باشید، وقتی به کسی کم تجربه تر از خودتان چیزی آموزش می دهید بخشنده باشید و به هنگام سهیم کردن یک همکار در یک تخصص، مثل یک حساب گر عمل کنید. شواهد نشان می دهند که در محیط های کاری، بخش زیادی از مردم یک سبک اصلی را در رابطه ی متقابل دارند که نشان می دهد بیشتر اوقات با چه رویکردی به سراغ افراد می روند. و نقش این سبک اصلی در موفقیت ما به اندازه ی سخت کوشی، استعداد و شانس است.


آدام گرانت، زاده ی 13 آگوست 1981، استاد دانشگاه و نویسنده ی آمریکایی است.گرانت در حومه ی دیترویت بزرگ شد و در دانشگاه های هاروارد و میشیگان به تحصیل در رشته ی روانشناسی سازمانی پرداخت.او در سال های 2007 تا 2009، استادیار دانشگاه کارولینای شمالی بود و پس از انتشار چندین مطلب در ژورنال های دانشگاهی برجسته، در سال 2009 دانشیار دانشکده ی وارتون شد که او را به جوانترین استاد در تاریخ این دانشکده تبدیل کرد.آدام گرانت در سال 2015، در زمره ی تأثیرگذارترین متفکرین مدریت جهانی قرار گرفت

Post Author: tinkashop