نوشیدنی کامبوجا با طعم های مختلف

نوشیدنی کامبوجا با طعم های مختلف

با طعم های: هلو،انار،چهل گیاه،لیمو زنجبیل،توت فرنگی،عسلی،نارگیل،آلبالو،زرشک،گل گاو زبان،گزنه،زعفران،سیب سبز،پرتقال،چای ترش،سیب ترش،بلوبری،قهوه،کلاسیک

معرفی کامل فواید کامبوجا

1. جوان سازی پوست صورت

نوشیدنی کامبوجا به دلییل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به بهبود کشش پوست کمک کرده و با کاهش چین و چروک باعث جوان سازی پوست صورت می شود.

2. درمان آکنه و جوش صورت

خواص ضد میکروبی قوی کامبوجا، باکتری های ایجاد کننده آکنه را از بین برده و به درمان جوش صورت کمک می کند.

کامبوجا دارای خواص ضد التهابی طبیعی است که قرمزی پوست ناشی از آکنه و جوش صورت را درمان می کند.

3. آب رسان طبیعی پوست

کامبوجا مقادیر بالای رطوبت دارد که باعث آب رسانی و رطوبت رسانی طبیعی پوست شده و خطر خشکی پوست را کاهش می دهد.

4. درمان شوره سر

کامبوجا دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی قوی است که خارش پوست سر را کاهش داده و به درمان شوره مو کمک می کند.

5. قند خون و دیابت

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی کامبوجا به کاهش سطح قند خون و درمان علائم دیابت نوع 2 کمک می کند؛ در طب سنتی گفته می شود که کامبوجا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به کاهش قند خون کمک کرده و باعث بهبود عملکرد کبد و کلیه در افراد مبتلا به دیابت می شود.

با این حال برخی مطالعات نشان داده که کامبوجا ممکن است باعث کاهش شدید قند خون یا هیپوگلیسمی شود، پس افراد دیابتی بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنند.

6. لاغری و کاهش وزن

یک تحقیق در سال 2008 نشان داده که اگر کامبوجا با چای سبز تهیه شود، به افزایش چربی سوزی بدن کمک کرده و می تواند به لاغری و کاهش وزن افراد چاق کمک کند.

7. چربی خون و قلب

در طب سنتی از کامبوجا برای کاهش چربی خون (تری گلیسرید و کلسترول خون بالا) استفاده می شود که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

8. کبد چرب

آنتی اکسیدان های موجود در کامبوچا به سم زدایی و بهبود عملکرد کبد کمک کرده، التهاب کبد را کاهش می دهند و خطر ابتلا به بیماری های خطرناک از جمله کبد چرب را از بین می برند.

9. معده و دستگاه گوارش

مقادیر بالای پروبیوتیک ها و آنزیم های موجود در کامبوجا به بهبود هضم غذا کمک می کند، زخم معده را درمان کرده و با افزایش عملکرد روده به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

برخی مطالعات نشان می دهد که کامبوجا به دلیل مقادیر بالای پروبیوتیک ها که دارد به درمان اسهال و سندروم روده تحریک پذیر کمک می کند.

10. تیروئید

در برخی منابع آمده که نوشیدنی کامبوجا به تعادل هورمون های تیروئید کمک کرده و برای درمان بیماری هایی مانند هاشیموتو (بیماری خود ایمنی کم کاری تیروئید) مفید می باشد.

11. فشار خون

برخی از مردم بومی در چین و ژاپن معتقدند که کامبوجا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی که دارد به کاهش فشار خون بالا کمک می کند.

12. ام اس (مالتیپل اسکلروزیس)

برخی افراد معتقدند که کامبوجا به دلیل خواص ضد التهابی که دارد و با تقویت سیستم ایمنی بدن به درمان بیماری ام اس (مالتیپل اسکلروزیس) و بهبود علائم آن کمک می کند.

13. تقویت سیستم ایمنی بدن

تحقیقات دانشگاه لتونی در سال 2014 نشان داده که چای کامبوجا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها به تقویت سیستم ایمنی و افزایش انرژی بدن کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری عفونی را کاهش می دهد.

کامبوجا دارای خواص ضد باکتری قوی بوده و با از بین بردن باکتری های سالمونلا و اشرشیا کولی، خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را کاهش می دهد.

اسید استیک موجود در کامبوجا خواص ضد میکروبی داشته و خطر ابتلا به بیماری های عفونی را کاهش می دهد.

14. سرطان

مقادیر بالای آنتی اکسیدان های موجود در کامبوجا به دلیل خواص ضد التهابی که دارد به کاهش رادیکال های آزاد بدن کمک کرده و با افزایش سم زدایی بدن، خطر ابتلا به انواع سرطان را کاهش می دهد.

15. استرس، اضطراب و افسردگی

مقادیر بالای ویتامین های B به ویژه ویتامین B12 موجود در کامبوجا به افزایش سطح انرژی بدن کمک کرده و باعث تقویت حافظه و بهبود سلامت روانی می شود؛ تحقیقات نشان می دهد که کامبوجا با کاهش استرس واضطراب به پیشگیری و درمان افسردگی کمک می کند.

یک تحقیق در سال 2017 نشان داده که پروبیوتیک های موجود در کامبوجا به درمان افسردگی کمک می کنند.

16. پاک سازی ریه ها

دانشمندان چینی کشف کردند که استشمام کامبوچا به پاک سازی و سم زدایی ریه ها از ذرات سیلیس کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های ریوی را کاهش می دهد.

17. پوکی استخوان

کامبوجا به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به کاهش التهاب در بدن کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های التهابی مانند پوکی استخوان را کاهش می دهد.

18.سرماخوردگی🤧

اصولا ویروس سرما خوردگی هنگامی که سیستم دفاعی بدن ضعیف شده باشد و یا شخص دچار خستگی،خستگی،ناراحتی عصبی و به طور کلی ضعف عمومی شده باشد،بیشتر به بدن حمله میکند.در این هنگام کامبوجا همانند آنتی بیوتیک طبیعی در بدن عمل میکند.لذا نوشیدن مرتب کامبوجا می تواند عامل موثری در جلوگیری از سرماخوردگی باشد.
بدیهی است که مصرف ویتامین همراه با کامبوجا از نظر عدم ابتلا به سرما خوردگی بسیار مطلوبتر می باشد.

19.برنشیت

یکی از مراکز درمانی هلند تحقیقات مفصلی را در ارتباط با کامبوجا و برنشیت انجام داده است.دکتر تیتجیTietge که یکی از متخصصین این مرکز درمانی می باشد ،نوشیدن این چای را به کلیه ی مبتلایان به برونشیت توصیه نموده است.

20.کلسترول

ازدیاد چربی خون و بالا بودن فشار خون،می تواند باعث انواع امراض قلبی و نهایتا سکته قلبی شوند .تحقیقات مختلف نشان داده است که کامبوجا اثر مستقیم و موثر در پایین آوردن میزان چربی خون دارد.

21.خستگی مفرط

یکی از ره آوردهای زندگی ماشینی قرن بیستم این است که بسیاری از افراد همواره شکایت از احساس خستگی مفرط می کنند.احساس خستگی مفرط می تواند به چندین مسئله بستگی داشته باشد،زندگی صنعتی و یا عدم فعالیت صحیح و منظم اندامهای گوارشی و کبدی در هر دو صورت کامبوجا به علت خاصیت پالایشی که دارد،تولید هماهنگی در دستگاههای گوارشی نموده و از سوی دیگر به علت خاصیت انرژی زایی،احساس خستگی مفرط را برطرف میکند

22.جمع شدن آب

عده ای از افراد بخصوص بانوان از جمع شدن آب بدنشان و عدم دفع آن شکایت دارند.کامبوجا در بهبود این امر بسیار موثر می باشد و کمک فراوانی به مبتلایان به این ناراحتی می تواند بکند.

23.یبوست

یکی از مسائلی است که بسیاری از مردم دچار آن هستند،علت اصلی این امر عدم پیروی از رژیم غذایی صحیح می باشد و نیز یکی دیگر از علل مهم آن عدم تحرک است.نوشیدن چای کامبوجا ((محیط روده ای)) را طبیعی می کند.از سوی دیگر به علت تنظیمpH خون،عمل تخلیه ی روده ها منظم می گردد باید متذکر شد که همواره خوردن موادالیافی از قبیل سبزیجات و میوه جات نقش مهمی در تسهیل عمل دفع دارند .این امر بخصوص در سنین بالا که متابولیسم بدن کند میشود بسیار حائز اهمیت است .پس نوشیدن کامبوجا همراه با جوانه های مختلف ،میوه و سبزی بسیار مطلوب و بهترین مسهل طبیعی است.بدون ایجاد هیچ نوع ضرر و زیانی برای مصرف کننده ی آن.

[pt_view id=”5c4158e0tn”] تصویر بنر تصویر بنر
Author: tinkashop