کپسول روغن گل مغربی ترید فورما

کپسول روغن گل مغربی ترید فورما

کپسول روغن گل مغربی ترید فورما تحت لیسانس شرکت ترید فورما آمریکا می باشد. روغن گل مغربی حاوی اسید گاما لینولنیک می باشد که خواص آن به این ماده مربوط است. این کپسول علائم پیش از قاعدگی را بهبود می بخشد. همچنین در کاهش علائم یائسگی نظیر گُرگرفتگی، تغییر خلق وخو و… نیز موثر است. کپسول روغن گل مغربی ترید فورما در درمان درد و تغییرات خلق و خو در دوران قاعدگی به کار می رود. از روغن گل مغربی در کاهش درد و حساسیت پستان ها که در زمان قاعدگی و پیش از آن به وجود می آید می توان استفاده کرد. توصیه می شود برای درد پستان این محصول همراه ویتامین E استفاده شود.

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) چیست ؟

سندرم پیش از قاعدگی شامل یک سری علائم جسمی، احساسی و رفتاری است. این علائم از دو هفته قبل از شروع قاعدگی ممکن از بروز کند یعنی در فاز لوئال. فاز لوتئال از تخمک گذاری آغاز می شود و تا شروع خونریزی ادامه دارد. علائم سندرم پیش از قاعدگی شامل احساس افسردگی، تغییر خلق و خو مثل عصبانیت و حساس شدن، احساس درد، گریه کردن، اضطراب، حساسیت پستان ها و… می باشد.

علت سندرم پیش از قاعدگی (PMS) به تغییرات سطح هورمون های استروژن، پروژسترون و پرولاکتین نسبت داده می شود. تغییرات این هورمون ها باعث کاهش سطح هورمون سروتونین می شود. هورمون سروتونین تاثیر مستقیم بر خلق و خو دارد و کاهش آن باعث عصبانیت، بد خوابی و حس غم و ناراحتی می شود که از علائم سندرم پیش از قاعدگی می باشد. رعایت برخی نکات در حوالی زمان قاعدگی به کاهش این علائم کمک خواهد کرد.

در نتیجه ی تحقیقات مختلف برای کاهش علائم PMS به استفاده از روغن گل مغربی و منیزیم توصیه شده است.