• iran
  • absharshop.tinka@gmail.com
  • 09363808941

هدف از خریدن بیمه تکمیلی کمک به پرداخت هزینه‌های درمان است. بیمه تکمیلی یا بیمه درمان تکمیلی بیمه‌ای است که با ارایه پوشش‌های مختلف پرداخت هزینه‌های پزشکی را برای بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. برخی اوقات بیمه تکمیلی را به نام پوشش‌های آن می‌شناسند مانند بیمه تکمیلی ایمپلنت یا بیمه تکمیلی برای زایمان. البته این نام‌ها توسط افراد جامعه ساخته می‌شود و گاهی به اشتباه فراگیر می‌شود در صورتی که ممکن است همچین بیمه‌نامه‌ای وجود نداشته باشد. گاهی نیز این موارد تنها یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی هستند. برای شناخت هرچه بیشتر بیمه درمان و آشنایی با بیمه تکمیلی ایمپلنت خواندن این مطلب ضروری به نظر می‌رسد.

فواید بیمه تکمیلی

افراد اگر بیمه درمان پایه داشته باشند مثلاً دفترچه درمان تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی و دیگر انواع دفترچه‌های درمان پایه را داشته باشند، هر وقت که به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند هزینه‌های درمان تا مقدار مشخصی توسط این بیمه‌ها پرداخت می‌شود. فواید بیمه درمان تکمیلی در پرداخت هزینه‌های مازاد درمان است. یعنی وقتی هزینه‌های درمانی از سقف پرداخت بیمه پایه شما بیشتر شود، می‌توانید با استفاده از بیمه تکمیلی هزینه‌های ایجادشده را بپردازید.

پوشش‌های بیمه تکمیلی را بشناسید

به طور خلاصه اگر بخواهیم از پوشش‌های بیمه تکمیلی اسم ببریم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

پوشش پرداخت هزینه‌های بستری

پوشش پرداخت هزینه‌های جراحی تخصصی

پوشش پرداخت هزینه‌های سونوگرافی و انواع اسکن

پوشش پرداخت هزینه‌های نوار مغز و تست ورزش

پوشش پرداخت هزینه‌های شکستگی و دررفتگی

پوشش پرداخت هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی

پوشش پرداخت هزینه‌های آمبولانس

پوشش پرداخت هزینه‌های زایمان و درمان نازایی

پوشش پرداخت هزینه‌های ویزیت و دارو

پوشش پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی

پوشش پرداخت هزینه (اروتز و پروتز) سمعک

پوشش پرداخت هزینه‌های درمان عیوب انکساری چشم

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت یکی از درمان‌های دندانپزشکی و یکی از راه‌های جایگزینی دندان‌های غیر قابل ترمیم و ازدست‌رفته است. به طور خلاصه ایمپلنت یک پین تیتانیومی خالص است که جایگزین دندان ازدست‌رفته می‌شود و روی آن نیز قسمتی به اسم تاج قرار می‌گیرد. تاج ظاهری مشابه دندان طبیعی دارد و روی پین نصب می‌شود تا ظاهر دهان و دندان تا حد امکان مشابه حالت طبیعی آن باشد. منظور از بیمه تکمیلی ایمپلنت نیز بیمه‌ای است که هزینه کاشت ایمپلنت را برای بیمه‌گزار جبران کند.

با تعریفی که از ایمپلنت داشتیم می‌توان فهمید که پوشش دندانپزشکی هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی را پرداخت می‌کند. اما سوال این است که آیا پوشش هزینه‌های دندانپزشکی همه اعمال مربوط به دندان راتحت پوشش قرا رمی‌دهد یا خیر؟ البته اگر دندان‌های بیمه‌گزار در اثر حوادث از بین رفته باشد و بیمه‌گزار بیمه حوادث داشته باشد می‌تواند برای درمان خود اقدام کرده و خسارت لازم را از محل این بیمه‌نامه دریافت کند. اما در مورد بیمه درمان تکمیلی باید اعمالی که تحت پوشش دندانپزشکی بیمه درمان قرار می‌گیرند را بررسی کنیم.

خرید بیمه تکمیلی ایمپلنت و درمان تکمیلی

مهم‌ترین نکته‌ای که در این قسمت باید بدانید این است که آیا بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود دارد یا خیر؟ گفتیم پوشش دندانپزشکی هزینه‌های درمان دندان را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند اما باید بدانید بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود ندارد زیرا عمل ایمپلنت جزء موارد استثناء است که بیمه درمان بابت آن هزینه‌ای نمی‌پردازد. با توجه به عدم وجود بیمه تکمیلی ایمپلنت اگر تمایل دارید تا با ابعاد مختلف پوشش دندانپزشکی به طور کامل آشنا شوید می‌توانید همچنان این مطلب را دنبال کنید. باید بدانید وقتی بیمه تکمیلی دندانپزشکی را خریداری می‌کنید در واقع همان بیمه درمان تکمیلی را خریده‌اید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *